top of page

Çatı Isı Yalıtımının Önemi

Araştırmalara göre, binalarda ısı transferinin çatılarda meydana geldiği kısım toplam ısı kaybının %50 sine tekabül edebiliyor. Bu sebeple, "yüksek performanslı ısı yalıtımı" yaptırmak çatılarda ısı yalıtım performansını arttırmada son derece önemlidir. Doğru seçimler ve bilgi temelli uygulamalar binalarda önemli enerji tasarrufu sağlayabilir. Çatılarda ısı yalıtım uygulamasının önceliklendirilmesi ve ısı yalıtım konusunda sprey poliüretan köpük teknolojisiyle yenilikçi  çözümler sunan SPREYX, çatılarda ısı köprüleri oluşmasını önler ve yüksek performanslı çatı yalıtım sistemleri ile çatıların ısı yalıtım performansını arttırır. Enerji verimliliği artan çatılar sayesinde ısıtma ve soğutma giderleri azalır ve zeminler eğlenceli ve konforlu yaşam alanlarına dönüşür.

Geleneksel fiberglas izolasyon boşlukları ve çatlaklar örtülür ve hava boşluğu bırakılır ve zamanla toplamaya nem bırakılır. Püskürtme Köpüğü Yalıtım her alana ve aralık içine girer, onu doldurmak için genişler ve iyi boşluklar ve çatlaklar ortadan kaldıran hassas bir uyum için sağlam bir hale getirir. Gizli alanlarda, düzensiz boşluklarda ve pürüzlü yüzeylerde bile.

En iyi uzun vadeli yüksek performanslı yalıtım çözümü.

Büyük Maliyet Tasarrufları. 
 - Daha sıkı bir kaplama, sayesinde sağladığı fayda daha düşük  enerji fatura anlamına gelir.

 - Püskürtme Köpük Yalıtımı kendine birkaç yıl içinde amorti eder.

 - Geliştirilmiş Hava Kalitesi sağlar.
 - Püskürtme Köpüğü toz, kirlilik ve alerjenleri tamamen dışarıda tutar.

 - Ses yalıtım özelliği yalnızca Püskürtme Köpük Yalıtımı, trafik, inşaat,  ve daha fazlasını dış gürültüyü aktif biçimde azaltan bir engel oluşturur.

Gelişmiş Konfor. 
Püskürtme Köpüğü Yalıtımı ile sıcak ve soğuk lekeleri ortadan kaldırın ve istikrarlı, konforlu bir sıcaklığı yıl boyunca kapalı alanda tutun.

 

Uzun Vadeli Performans. 
Binanın tüm ömrü boyunca uygulanmak üzere tasarlanan Sprey Köpük Yalıtım, onlarca yıl sonra bile geleneksel izolasyon gibi asla sarkmaz, boşa çıkmaz ya da çökmez.

En Sıkı Mühür Olabilir. 
Püskürtme Köpüğü Yalıtımı sıvı, hızlı bir şekilde genişlediği ve sağlamlaştığından, her çatlak ve aralığı doldurmanın tek yolu, hava veya nemin geçemeyeceği bir yoldur.

bottom of page