top of page
20170930_113643.jpg

 BODRUM, GARAJ TAVAN YALITIM   
      
Sprey Poliüretan Köpük

 

         Bodrum garaj tavanı ısı yalıtımı yaptırmak alt katta oturmaktan kaynaklı ısı kaybını önleyecektir. Sprey Poliüretan tavana uygulandıktan sonra üzreri boyanabilir, üzerine alçı çekilebilir veya olduğu gibi kullanılabilir.

         Yapılarda ısı kayıpları en fazla dış duvarlar ve sırasıyla çatılardan kaynaklanmaktadır.Yalıtımsız veya iyi izolasyonlu olmayan bir çatı, ısı kaybının % 15-25'ine kadar çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle, bir uygun malzeme ile  ısı yalıtımı  çok önemli bir unsurdur.Poliüretan köpük ile  çatılara yapılan  ısı yalıtımı  tüm gereksinimleri karşılayabilen bir üründür.

Sprey Poliüretan Köpük Isı Yalıtımın Avantajları 

         Isı Yalıtımında kullanılan malzemelerin sağladığı fayda ısı iletkenlik değeri ne kadar düşük ise o kadar ısı kaybı az olacaktır.Sprey Poliüretan Köpüğün ısı iletkenlik değeri : 0,017-0,022 ile  iletkenliği en düşük ısı yalıtım malzemesidir.Muadili en yakın malzeme olan taşyünün ısı iletkenlik değeri : 0,036 dır.Isı yalıtımında kullanılan malzemelerin tümü plaka halinde tasarlanmıştır.Sprey Poliüretan Köpük ise püskürtme sistemi sayesinde yekpare bir bütün halinde uygulanarak ve dolgu yapma imkanı sunarak dar alanlarda,her türlü geometrik yüzeylerde çatlaklarda tatbik edilebilir. Bu sayede ısı kaçaklarını önler.Isı yalıtımında %100 verim sağlar.

     • Neme karşı etkili koruma sağlar.
     • Dış hava sızıntısını engelleyerek rüzgar geçirmez.

     • Sıcak-soğuk hava,sudan etkilenmez.(ömrü bu sayede 90 yıldır.) 
     • Yangına karşı dayanıklıdır. B2 yanma sınıfındadır.(Alev yürütmez ,yangın esnasında damlama yapmaz.) 
     • İyi akustik özellikleri vardır ses yalıtımı sağlar.(Ses yalıtımında özel kalınlıkta ve düşük yoğunlukta uygulanması gerekir.) 
     • Kurulumu kolay ve hızlıdır.İşçilikten ve zamandan tasarruf sağlar.

     • Sprey Poliüretan İle yapılmış ısı yalıtım çatı yapısına ağırlık vermez.

     • Isı yalıtımıyla beraber yapıyı da sağlamlaştırarak korozyon oluşumunu önler, bünyesinde bakteri ve haşere barındırmaz.

 

 
Firmamız tarafından yapılan tüm ısı yalıtım uygulamaları 5
 (bes) yıl boyunca malzeme ve isçilik garantisi altındadır.

bottom of page