top of page
20190314_122249.jpg

 HAVUZ SU YALITIM   
      
Sprey Polyurea Kaplama

 

            Yüzme havuzlarında geleneksel problemler genellikle havuz dışarıda ise; mevsimsel değişiklikler kışın soğuk olması yazın sıcak olması ve  toprak zeminin oturması-kaymasından dolayı  havuzda kullanılan yapı elemanları olan fayans, seramik, kalebodur ve beton kaplamalarda açılmalar kopmalar yaşanır. Bu da su kaçaklarına sebebiyet verir. Su kaçakları çelik-demir  takviye malzemelerinin kısa sürede korozyona uğrayarak havuz ömrünü kısaltır. Havuz iç mekanda ise su kaçakları bina yapı duvar zemin ve bina temeline kadar nem, rutubet oluşumuna sebep vererek sağlığımıza zarar verir.Tekrar onarması zaman alıcı ve maliyet açısında külfetli olacaktır.

Uzun vadeli bir su yalıtım çözeltisi sağlamak ve kaymaz bir zemin ile sonuçlandıralacak  kesintisiz  Spreyx polyurea su yalıtım ve koruma kaplama uygulanması günümüz su yalıtım detaylarında kullanılabilecek en etkili ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Havuzlarda Polyurea Kaplama Aşamaları

              Başlangıçta fayans zemin yıkayıcıları ve havuz bölgelerinde vücut yağlarının giderilmesi gerekir.

Fayans zemin kaplamasından dolayı, polyureanın  yapışması ve yekpare görünümü için yüzey profili oluşturmak amacıyla ,bozuk, deforme olmuş yerler polyurea kaplaması için tasarlanmış özel güclendirme derz dolgu tamir  mastik ve harçlar ile yüzey pürüzsüz sağlam hale getirilir. Problemli  Epoksi astarlama işlemine geçilir. Astarın yapışkanlık mukavemeti oluştuktan sonra 

Polyurea Su yalıtım ve koruma işlemine geçilir.

Son olarak İstenilen renkte Polyurea koruma boyası uygulanır. 

 
Firmamız tarafından yapılan tüm su yalıtım uygulamaları 5
 (bes) yıl boyunca malzeme ve isçilik garantisi altındadır.

bottom of page